Як розрахувати кількість калорій у їжі: корисні поради та інструкція

Раціональне харчування є одним із ключових факторів підтримки здоров'я та хорошої фізичної форми. Для цього необхідно не тільки вибирати правильні продукти, а й контролювати кількість споживаних калорій. Багато людей запитують, як розрахувати кількість калорій у різних продуктах, щоб дотримуватися денної норми.

Першим кроком у розрахунку калорійності їжі є вивчення етикетки продукту чи звернення до спеціальних баз даних. На етикетці вказано харчову цінність та кількість кілокалорій на 100 грам продукту. Якщо потрібного значення на етикетці немає, можна скористатися онлайн-сервісами або мобільними додатками, які пропонують інформацію про калорійність продуктів.

Далі необхідно враховувати вагу споживаного продукту чи його обсяг. Можливо, потрібно використовувати кухонні ваги або вимірювальні ложки та столові ложки. У разі потреби можна звернутися до таблиць калорійності, щоб уточнити кількість калорій у конкретній кількості продукту.

Нарешті, щоб одержати загальної кількості споживаних калорій необхідно підсумувати калорійність всіх продуктів, які ви вживаєте протягом дня. Підсумкова сума вказуватиме на те, скільки калорій ви споживаєте за день і допоможе вам керувати своїм харчуванням для досягнення певних цілей.

Як розрахувати кількість калорій у їжі
Найменування продуктуКількість калорій на 100 г
Яблуко52 ккал
Помідор20 ккал
Банан96 ккал
Гречка343 ккал
Картопля77 ккал
Морква35 ккал

Для жінок: (10 × вага у кілограмах) + (6,25 × зріст у сантиметрах) − (5 × вік у роках) − 161. Для чоловіків: (10 × вага у кілограмах) + (6,25 × зріст у сантиметрах) − (5 × вік у роках) + 5.28 Грудня. 2020 р.

Як правильно рахувати калорії в їжі?

Щоб розрахувати КБЖУ, потрібно 70 г помножити на дані з таблиці калорійності та розділити на 100. Таким чином, КБЖУ складе: 70,6 ккал (70*100,9/100), 2,9 г білків (70*4,2/100), 0,8 г жирів (70*1,1/100) та 13 г вуглеводів (70*18,6/100). 100 г торта "Пташине молоко".

Як порахувати, скільки ти їси калорій на день?

Розрахунок калорійності за формулою Міффліна-Сан Жеора Вона допомагає вирахувати необхідну кількість ккал для людини віком від 13 до 80 років. Для жінок: (10 х вага в кг) + (6,25 х ріст у см) – (5 х вік у г) – 161; Для чоловіків: (10 х вага в кг) + (6,25 х ріст у см) – (5 х вік у г) + 5.

Як рахувати калорії в домашній їжі?

Щоб підрахувати калорійність простої страви, потрібно подивитися його калорійність у 100 г і скласти пропорцію до ваги продукту. Наприклад, гречана крупа має калорійність 329 ккал. Якщо ви приготувати кашу з 200г гречки, то страва матиме калорійність 658 г.