Як швидко вивести гроші з пенсійного фонду: практичні поради та схеми

Для багатьох громадян питання про дострокове зняття грошей із пенсійного фонду стає дуже актуальним. Адже не завжди можливо чекати виходу на пенсію, особливо у разі фінансової скрути або необхідності покрити термінові витрати. Але які механізми існують задля досягнення цієї мети?

По-перше, варто згадати про пенсійні інвестиційні фонди (ПІФ). Якщо громадянин вніс певні суми гроші до ПІФ, то у разі потреби він може отримати достроковий висновок. Для цього необхідно звернутися до пенсійного фонду із заявою та надати відповідні документи. Проте, варто пам'ятати, що суму, яку можна вивести достроково, обмежує законодавство. Також слід врахувати, що виведення грошей із ПІФ можливе лише після певного терміну внесення внесків.

По-друге, існує можливість дострокового зняття коштів із накопичувальної пенсійної системи (НПС). Якщо громадянин приймає рішення зняти гроші, він повинен звернутися до недержавного пенсійного фонду із заявою. Як і у випадку з ПІФ, є обмеження на суму дострокового виведення та вимоги до термінів накопичень. Але загалом це один із способів отримати гроші достроково, якщо є необхідність.

Дуже важливо розуміти, що дострокове виведення грошей із пенсійного фонду є серйозним рішенням і потребує уважного весілля всіх за та проти. Рішення про зняття грошей достроково має бути усвідомленим та обґрунтованим, оскільки це може негативно позначитися на майбутніх пенсійних виплатах.Тому перед прийняттям рішення рекомендується звернутися до фахівців та вивчити всі умови, щоб зробити правильний вибір та забезпечити свою фінансову стабільність.

Як достроково зняти гроші з пенсійного фонду
Можливі засоби зняття грошейОписПеревагиНедоліки
1. Виведення коштів готівкоюВи можете прийти до відділення пенсійного фонду та отримати гроші в руки– Простота та зручність
– Миттєвий доступ до грошей
– Відсутність комісій
– необхідність відвідувати відділення пенсійного фонду
– Обмежені суми зняття
– Ризик втрати грошей
2. Переказ на банківську карткуВи можете вказати реквізити своєї картки та отримати гроші на свій банківський рахунок– Зручність та безпека
– Можливість використання картки для оплати
– Можливість зняття грошей у будь-якому банкоматі
– Деякі банки можуть стягувати комісію за зняття
– Час, необхідний перекладу (зазвичай кілька днів)
3. Переказ через системи електронних платежівВи можете вказати реквізити свого гаманця у платіжній системі та отримати гроші на свій рахунок– Швидкий переклад
– Можливість використання електронного гаманця для оплати послуг
– Деякі платіжні системи можуть стягувати комісію за переказ
– Обмежена сфера застосування електронного гаманця
4. Переказ на рахунок іншої людиниВи можете вказати реквізити рахунку іншої людини та переказати гроші на її рахунок– Можливість допомогти близьким чи знайомим
– Можливість переказу на рахунок в іншій валюті
– Необхідність знати реквізити рахунку іншої людини
– ризик втрати грошей при неправильній вказівці реквізитів
5. Використання спеціальних програм та послугВи можете скористатися спеціальними програмами або послугами, які пропонують пенсійні фонди– Можливість отримання додаткових пільг чи бонусів
– Індивідуальний підхід до кожного клієнта
– Необхідність вивчення умов програми чи послуги
– Можливість стягнення комісії чи інших платежів

Чи можна достроково зняти пенсійні нагромадження?

Громадяни Росії можуть отримати накопичувальну частину пенсії достроково – при досягненні "старого" пенсійного віку, Розповів доцент кафедри економіки РЕУ ім. Плеханова Олександр Тимофєєв "Прайму". «Цю пенсію можна отримати раніше, ніж за старістю. І в законах це прописано», – заявив експерт.

Як можна забрати гроші із пенсійного фонду?

Щоб отримати накопичувальну пенсію, потрібно подати заяву до вашого фонду. Якщо ваші накопичення перебувають у СФР, подати заяву на виплату накопичувальної пенсії можна у клієнтській службі фонду або через «Держпослуги». Якщо накопичення зберігаються у НПФ, то заява подається туди.

Скільки можна зняти із пенсійного рахунку?

Пенсійні накопичення в межах доступної для вилучення суми можуть бути використані необмежену кількість разів. Станом на 1 грудня 2022 року ЄНПФ виконав 1340016 заяв вкладників (отримувачів) на використання пенсійних накопичень для покращення житлових умов.

Чи можна перевести в готівку пенсійні?

Чи можна забрати всю суму накопичень одразу? Так, якщо у загальному розмірі страхової пенсії за старістю частка накопичувальної частини не перевищує 5%. Приклад 1. Якщо призначено пенсію 10 тисяч рублів, а накопичувальна складова дорівнює 500 рублів, суму накопичень можуть виплатити відразу.