Як вибрати лаваш, який не рветься: поради та рекомендації

Лаваш – традиційний тонкий хліб, яким користуються багато кухні Сходу. Він використовується для приготування різноманітних страв, таких як шаверма, долма або сулугуні роли. Але коли доходить до вибору лаваша, важливо знати, який не рветься і зберігає свою структуру і смак.

По-перше, ви можете звернути увагу на консистенцію лаваша. Хороший лаваш має бути гнучким та еластичним, без ознак ламкості. Якщо ви можете легко зігнути лаваш, не побоюючись, що він порветься, це правильний вибір.

Ще один важливий фактор – свіжість лаваша. Перевірте дату виробництва або термін придатності на упаковці. Бажано вибирати лаваш, який був зроблений нещодавно і не має ознак млявості чи потемніння. Свіжий лаваш матиме приємніший смак і менш схильний до рву.

Також слід звернути увагу на якість інгредієнтів, які використовуються під час виготовлення лаваша. Відмінний лаваш повинен бути приготований з якісного борошна та не містити штучних добавок. Використовуйте лаваш від виробників, які гарантують якість своєї продукції та стежать за її складом.

Вид лавашаОпис
Вірменський лавашТрадиційний вірменський хліб, який готується з борошна, води, солі та дріжджів. Він має тонку та еластичну структуру, яка робить його м'яким та приємним на смак.
Таджицький лавашТрадиційний тонкий хліб, який готується з борошна, води та солі. Він має хрумку та ламку текстуру, що робить його відмінним для приготування шаурми та інших страв.
Грузинський лавашТрадиційний грузинський пшеничний хліб, який готується з борошна, води, цукру, солі та дріжджів.Він має пишну та м'яку структуру, що робить його ідеальним для приготування хачапурі та інших грузинських страв.

Який краще вибрати лаваш?

Його подають до перших та других страв. На питання про те, який лаваш краще для шаурми, правильна відповідь – вірменська. У нього також загортають начинки, надаючи форму рулету, трикутника чи прямокутника.

Що робити, щоб лаваш був м'яким?

Для повернення засохлому лавашу колишньої пружності та смаку необхідно використовувати… пульверизатор. Збризкайте кілька разів засохлий лаваш водою і відправте його на пару хвилин у духовку. Так лаваш знову стане ароматним, м'яким та пластичним.

Чим відрізняється вірменський лаваш від звичайного?

Вірменський – нагадує витягнутий млинець без м'якішу. Дріжджі до тіста не додають, а іноді не включають і сіль. У ньому набагато менше калорій, ніж у грузинському, тому він є оптимальним рішенням для низькокалорійної дієти.

Який лаваш використовується для шаурми?

Загортаємо шаурму в сирний лаваш Зазвичай шаверму загортають у три види лаваша сирний, круглий або квадратний.