Як здати квартиру: поради для максимальної вигоди

Здача квартири може бути чудовим способом отримати додатковий дохід. Однак, щоб максимізувати вигоду від здачі, необхідно врахувати декілька ключових аспектів.

По-перше, визначте оптимальний сезон для здавання квартири. У різних містах пора року може сильно впливати на ціни та попит на оренду. Наприклад, у курортних містах ціни на оренду різко зростають у туристичний сезон. Також врахуйте, що сезонність може відрізнятися для різних типів житла – наприклад, студії чи однокімнатні квартири можуть бути популярними у студентів під час навчального року.

По-друге, правильно визначте ціну оренди. Щоб отримувати максимальний прибуток, необхідно дослідити ринок і дізнатися про ринкову вартість аналогічного житла у вашому районі. Врахуйте також такі фактори, як стан квартири, її площа, кількість кімнат та близькість до центру міста чи громадського транспорту.

Крім того, намагайтеся запропонувати потенційним орендарям щось унікальне. Наприклад, ви можете надати повністю мебльовану квартиру, безкоштовний Wi-Fi або місце для паркування. Ці додаткові зручності можуть допомогти залучити більше зацікавлених орендарів та підвищити вартість оренди.

Як найвигідніше здавати квартиру
Спосіб здачіПеревагиНедоліки
Довгострокова орендаСтабільний щомісячний дохідПотрібно шукати та перевіряти орендарів
Короткострокова оренда через платформи типу AirbnbБільший дохід у сезон попитуМоже бути нестабільним і потребує витрат на управління майном
Здача на тривалий термін з наступним продажемМожна отримати прибуток від зростання вартості нерухомостіПотрібен заморожування коштів на період до продажу
Здавання кімнат подобовоМожна отримати більший дохід за невеликих витратПотрібна підтримка та обслуговування гостей

Що має бути у квартирі для здачі на тривалий термін?

У квартирах бізнес- та еліт-класу побутової техніки повинно бути достатньо для повноцінного комфортного проживання, тому тут незайвим стануть:

• посудомийна та сушильна машини;
  • спліт-система у кожній кімнаті;
  • автономне опалення;
  • витяжка;
  • кофемашина та інше.

Які квартири найчастіше винаймають?

Планування квартири Найчастіше винаймають однокімнатні квартири. Загалом можна орієнтуватися на таку інформацію: Однокімнатне житло. Можливо, як звичайна квартира до 40 м², так і студія в 25 м² з балконом, новим ремонтом та максимальним рівнем зручностей.

Де найвигідніше здавати квартири?

Так, найприбутковішими містами експерти назвали Магнітогорськ, Астрахань, Нижній Тагіл, Грозний та Челябінськ. На думку Луценка, саме у цих містах вдало співвідноситься покупна ціна житла та середня орендна ставка.

Чи можна заробити на здаванні квартири?

Доходи від оренди квартири. Залежать від розмірів житла та району проживання. В середньому, якщо здати квартиру в оренду на рік, можна за цей час заробити приблизно від 3 до 11% її ринкової вартості. Ціна підвищується, якщо будинок розташований близько до зупинок транспорту, а в районі розвинена інфраструктура.