Як здавати приміщення в суборенду: ключові вимоги та рекомендації

Здача приміщення в суборенду – це один із популярних способів отримання додаткового доходу для багатьох власників комерційної нерухомості. Однак, щоб успішно займатися суборендою, необхідно врахувати низку аспектів та дотримуватись певних умов.

Насамперед, щоб здавати приміщення у суборенду, необхідно мати право на це. Важливо відповісти на запитання: чи можна здавати суборенду у приміщенні згідно з умовами орендної угоди. Це може вимагати додаткового дозволу від орендодавця, оскільки не всі приміщення можуть бути здані в суборенду.

Крім того, важливо врахувати ринкові умови та розрахувати адекватну ціну суборенди. Це може вимагати аналізу ринку, вивчення вартості аналогічних приміщень в даному районі, а також ухвалення до уваги особливостей самого приміщення, його стану та площі.

Не менш важливим аспектом є правильний підбір суборендаря. Необхідно перевірити його платоспроможність, репутацію та досвід роботи у даній сфері. Також варто взяти до уваги профіль діяльності суборендаря та переконатися, що він відповідає тематиці приміщення.

Що потрібно, щоб здавати приміщення в суборенду
1. Наявність власності на приміщення чи дозволи власника
2. Укладання договору суборенди
3. Встановлення адекватної орендної плати
4. Перевірка потенційних орендарів на надійність
5. Опис майна у приміщенні
6. Визначення умов роботи та правил використання приміщення
7. Визначення відповідальності сторін за можливих пошкоджень
8. Розробка заходів щодо забезпечення безпеки у приміщенні
9.Проведення необхідних ремонтних робіт та підтримання чистоти приміщення
10. Надання орендарям усіх необхідних умов та зручностей

Що потрібно для здачі приміщення у суборенду?

Якщо у договорі оренди про право орендаря здавати приміщення в суборенду нічого не сказано, то згоду орендодавця можна оформити:

  1. додатковою угодою до договору оренди;
  2. окремим листом. …
  3. у договорі суборенди — наприклад, у вигляді позначки «Узгоджено» та підпису орендодавця за первісним договором.

Чи можна здавати приміщення у суборенду?

1 ст. 1 ЦК здавати можна тільки житлові приміщення і лише ті, що належать на праві власності. Відповідно, діяльність з здачі в оренду (суборенду) фізичними особами нежилих приміщень визнається підприємницькою та вимагає належного її здійснення відповідно до вимог законодавства.

Чи потрібний дозвіл на суборенду?

(КонсультантПлюс, 2023) Врахуйте, що для передачі нерухомого майна до суборенди за загальним правилом знадобиться згода орендодавця. Виняток – для суборенди земельної ділянки за загальним правилом згода орендодавця навпаки не потрібна, достатньо лише її повідомити.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *