Як зробити домашній тренажер своїми руками

Зміст:

Чим можна замінити тренажери вдома?

Як можна заощадити на спортзалі: дізнайтесь, чим можна замінити тренажери

  • Будь-який важкий контейнер
  • Валіза або рюкзак
  • Сходинки та стільці
  • М'ячі для тенісу
  • Швабра або мітла
  • Колода карт

Який тренажер для дому найефективніший?

Топ самих ефективних тренажерів для вдома

  • Еліптичний тренажер
  • Велотренажер
  • бігова доріжка
  • Степер
  • Переваги домашніх тренажерів
  • Який із тренажерів більше підходить для домашнього використання?

Який тренажер найефективніший для схуднення в домашніх умовах?

Домашні тренажери для схуднення: вибираємо разом

  • 5 місце – гребний тренажер
  • 4 місце – степер.
  • 3 місце – велотренажер.
  • 2 місце – еліпсоїд.
  • 1 місце – бігова доріжка

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Далеко не всі люди можуть відвідувати фітнес-клуби та тренажерні зали. Іноді заважає дефіцит часу, брак коштів, сором'язливість чи повна відсутність оздоровчих центрів поблизу. Так, можна купити тренажер у магазині, проте ціни на них кусаються, а досить дорогий інвентар нерідко роблять із неякісних матеріалів. Якщо є бажання регулярно тренуватися, то вихід можна знайти: деякі майстри роблять спортивні тренажери своїми руками. Цей варіант складніший, але він обіцяє велику вигоду не лише у фінансовому плані. Результат занять навіть на власноруч зробленому інвентарі не забариться.

Чи це затія, що стоїть?

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Спортивні тренажери своїми руками – ідея, що має чималу кількість переваг.Крім значної економії, цей варіант дає можливість виготовити таке обладнання, яке обов'язково впишеться в наявне приміщення, виділене під спортзал. Навіть у те, що не має великої площі.

Всі предмети та елементи конструкцій можна зробити з підручних матеріалів, які легко знайдуться у будь-якого запасливого господаря, його друзів, родичів або просто добрих знайомих. Кріпильні деталі не обійдуться в астрономічну суму. Як кажуть власники саморобних тренажерів, зробити багато хто з них цілком під силу навіть у домашніх (дачних, гаражних) умовах.

Серед мінусів – тимчасові витрати, необхідність шукати матеріали. Для створення серйозного інвентарю потрібне електрозварювальне обладнання, досвід роботи з ним. Однак його не обов'язково купувати у спеціалізованому магазині. За бажання можна придбати прилад із рук, або орендувати його у знайомих. Але вчиться поводитися з ним все-таки доведеться.

Чи є сенс робити спортивні тренажери своїми руками? Так, вигода очевидна. До доводів «проти» можна віднести нерішучість через страх не впоратися з поставленим завданням. Однак, якщо переваги перемогли у війні з мінусами, то можна сміливо переходити до підготовчих заходів.

Чим обладнати спортивний куточок?

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Перш ніж почати виготовляти спортивні тренажери своїми руками, треба визначити, що саме входитиме в «джентльменський набір». Якщо говорити про стандартний мінімум, то список обладнання включає гантелі (краще розбірні), перекладину, штангу. До них часто додають боксерську грушу, скакалку, також шведську стінку. Весь комплект можна спокійно розмістити в кутку кімнати, а сама робота забере лише кілька днів.

Якщо площа кімнати дозволяє, краще доповнити «армію» тренажерів лавою для жиму. Спинку її зазвичай роблять регульованою. На додаток до неї споруджують силову раму. Ще одна корисна конструкція – роликовий тренажер, що дозволяє спростити роботу з різними групами м'язів.

Коли планують створення великої кількості спортивних тренажерів, потрібна схема розташування в кімнаті. Головна умова – вільний простір між ними, він гарантує зручність тренувань, свободу пересування всім членам сім'ї. Після того, як схема готова, її переносять на підлогу кімнати, щоб переконатися у відсутності будь-яких перешкод.

Спортивні тренажери своїми руками

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Якщо потяг до фізичних вправ сильна, а складання (перероблення) креслень спочатку не надихає, можна почати з простих снарядів. Зробити такі спортивні тренажери власноруч можна досить швидко. До них відноситься степ-платформа, для спорудження якої буде потрібно лише один лист ДСП. Вирізують із нього три деталі — верхній майданчик (500х1000 мм) та дві опори (по 300х500 мм). Деталі промазують клеєм, потім скріплюють шурупами, попередньо зробивши для них невеликі отвори дрилем.

Роликовий тренажер: два способи

Другим простим тренажером стане гімнастичний ролик – колесо для спини та преса. Його виготовляють із колеса (або двох, розташованих поруч) дитячого візка та відрізка труби довжиною приблизно 300 мм. Інший варіант ручок – дерев'яна качалка. Вісь протягують у колесо, потім фіксують його посередині. Найпростіший спосіб – намотування ізоленти з обох боків від колеса.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Є дорожча альтернатива цього роликового спортивного тренажера.У набір входить те саме колесо, відрізок металевої труби з різьбленням, дві гайки та шматок шланга відповідного діаметра. Такий спосіб кращий, оскільки це ручне обладнання буде більш надійним.

Штанга та розбірні гантелі

Це ще два види тренажерів, виготовити які досить легко. Якщо заплановано штангу, то в цьому випадку для виготовлення знадобиться:

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

  1. Металева труба для грифелю. Оптимальний її діаметр – 30 мм, довжина – від 1600 до 2000 мм.
  2. Розділювачі. Ними стають два міцні болти. Заміна – пара металевих пластин з діаметром 50 мм. У центрі обох заготовок вирізають отвори під грифель (30 мм або трохи більше), потім приварюють деталі до труби.
  3. Замки для грифа. Такі вироби коштують недорого, тому покупка майстра не розорить. Однак їх можна зробити своїми руками із двох невеликих відрізків труби трохи більшого діаметру, ніж у грифеля. В обох деталях свердлять отвори. Фіксують елементи на штанзі болтами.
  4. Млинці. Для виготовлення найбільш підходящою формою буде низька, широка каструля з алюмінію. У центрі фіксують трубу більшого, ніж у штанги діаметра. Місткість спочатку змащують олією, потім заливають бетон високої марки. Як правило, майстри рекомендують армувати млинці дротом.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Найбільш трудомістка операція – виготовлення бетонних млинців, якщо немає потрібної ємності. Спочатку роблять круглу заготовку із дощок. Можливий варіант – нижня частина дерев'яної бочки. У центр форми поміщають відрізок труби діаметром 32 мм. Краї оббивають смугами жерсті, краї з'єднують шурупами. Так само виготовляють «опалубки» для гантелей, але розміри їх обирають самостійно.

Для армування використовують каркас, зроблений із дроту. Його укладають на дно форми.Щоб отримати ідеальний продукт, краще використати готову суху суміш марки М300. У цьому випадку є гарантія, що млинці, які часто падають на підлогу, проживуть довше. Бетон укладають у форми, додають ще один шар дротяної арматури, утоплюючи його в розчин. Потім трамбують, вирівнюють шпателем, закривають плівкою і залишають набирати міцність.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Останній етап – захист виробів емаллю, призначеної для бетонної підлоги. Розбірні гантелі роблять аналогічно: використовують 2 шматки труби, такі самі замки, форми для млинців.

Пластик на допомогу

Так як гантелі є найзручнішим варіантом спортивних снарядів, для їх виготовлення нерідко використовують універсальні підручні матеріали — пластикові пляшки. Вони мають успіх, тому що цілком придатні для створення різноманітних «корисностей» і «красивостей» — декоративних елементів для дому. Сам процес, на відміну від «метушні» з бетоном, не займає багато часу, трудовитрати теж мінімальні.

Експрес-гантелі

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

З операцією з виготовлення пари пластикових гантелей легко впорається навіть школяр, який має у недоторканних запасах 4 пляшки середнього обсягу (1-2 л).

  1. У кожної пляшки відрізають середню частину, а верх із низом з'єднують ізолентою (або надійним скотчем, потім ізолентою).
  2. У ролі наповнювача використовують суміш піску із цементом. Для більшої ваги ємності набивають цвяхами або іншим «дрібнофракційним» металобрухтом.
  3. Напівфабрикати з'єднують трубою, дерев'яною палицею круглого перерізу. Непривабливу рукоятку ховають за скотчем, ізолентою.

На початок використання нового інвентарю його перевіряють на «профпридатність». Найкраще такі випробування проводити на вулиці. У цьому випадку наповнювач, що просочився назовні, не вимагатиме прибирання.

Швидка штанга

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Аналогічно можна спорудити серйозніший пластиковий спортивний інвентар, проте матеріалу на виготовлення знадобиться набагато більше. І тут діють в такий спосіб.

  1. Знаходять щонайменше 8 пляшок, у які засипають наповнювач або наливають воду. Вага кожної ємності може бути абсолютно однаковим, інакше штанзі загрожує перекіс.
  2. У ролі грифа для штанги використовують арматурний прут, щедро обмотаний скотчем. Або будь-яку трубу відповідних розмірів.
  3. Замінники млинців (по 4 з кожного боку) рівномірно розподіляють на кінцях грифа, потім ємності щільно примотують ізолентою.

Щоб отримати потрібну вагу, необхідно знати масу одного "пластикового млинця" (2 л) з різними наповнювачами. Для зручності краще навести список можливих варіантів:

  • близько 2 кг – з водою;
  • 2,6 кг – зі щебенем;
  • 3,36 кг – із щільно набитим піском;
  • 3,84 кг – з мокрим піском;
  • 22, 8 кг – зі свинцем.

Боксерська груша

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Мінімальна висота боксерської груші складає 1000 мм, вага коливається від 40 до 60 кг. Для створення цього обладнання «для биття» необхідно запастися товстою шкірою або міцним брезентом, кирзою, до того ж треба видобути мішки, в які фасують крупи або борошно. Вони потім засипають наповнювач. Ще знадобляться:

  • металеве кільце із сталевого дроту для підтримки форми мішка;
  • будь-яка міцна нитка, наприклад, капронова;
  • надійний метровий (або 1500 мм) ланцюг.

Як набивання використовують пісок і тирсу, старі речі, ганчір'я. Не вийде обійтися без рулетки, олівця, товстої голки, ножиць та плоскогубців.

Так як брезент вважають найкращим матеріалом через доступність і ціну, то рекомендують шити мішок саме з нього. Однак шкіра – найкращий варіант.Спочатку роблять форму, що складається з двох кіл і прямокутника висотою 1000 мм. Його довжину і відповідно діаметр подвійних елементів вибирають самі.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

По краях до форми додають припуски на шви – від 10 до 30 мм. Виняток – верх прямокутної деталі. Тут залишають 50-100 мм, щоб можна було обігнути дротяне кільце. Додатково роблять 4 отвори для кріплення ланцюга за кільце.

Спочатку зшивають збоку прямокутник, попередньо його вивертають навиворіт. Потім пришивають дно, мішок знову вивертають на лицьову сторону. Роблять кільце зі сталевого дроту, вставляючи в нього чотири відрізки ланцюга.

Готову конструкцію простягають в отвори, виготовлені у верхній частині мішка. Матеріал загинають на кільце, потім зашивають подвійним швом – зверху та знизу кільця. Всередину вставляють звичайний мішок. Можна обійтися без нього, якщо груша пошита з кількох шарів матеріалу, але підстраховка все-таки не завадить.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Мішок-грушу набивають сумішшю тирси та піску. Заміна (або додаткові компоненти) – гумові чи пластмасові кульки. Пропорції вибирають залежно від бажаної ваги, необхідної жорсткості інвентарю.

Вручну великими стібками пришивають верхній круглий елемент: наповнювач доведеться додавати, тому така операція дозволить надалі швидше впоратися із завданням. Готовий тренажер підвішують за ланцюги.

Подивитися ціни на готові боксерські груші можна нижче.

Лава для штанги

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Майже всі снаряди можна використовувати без додаткового обладнання, але у випадку зі штангою для жиму лежачи воно необхідне. Щоб зробити таку конструкцію, навички роботи з металом не тільки не завадять, вони потрібні обов'язково. У набір інструментів та матеріалів входить:

  • болгарка;
  • дриль;
  • олівець;
  • рулетка;
  • лещата;
  • зварювальний апарат;
  • профільна труба квадратного перерізу (40х40 мм та 50х50 для передньої стійки);
  • сталева смуга (40 мм завширшки, 140 мм завдовжки).

Основна конструкція

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Процес створення лави для штанги має такий вигляд:

  1. Відрізають два шматки труби під стійки для штанги. Довжина кожної опори – 830 мм. Відступивши знизу 340 мм, на них роблять відмітки олівцем.
  2. Вирізають шмат труби для з'єднання задніх вертикальних елементів. Його довжина – 520 мм. З'єднують стійки зварюванням, роблячи шов у точках, позначених олівцем.
  3. До стійк знизу для стійкості конструкції приварюють відрізки труб довжиною 220 мм. Потім вирізають єдину передню опору заввишки 380 мм. До нижньої частини її прикріплюють відрізок, довжина якого 300 мм.
  4. Задні та передню стійки з'єднують опорним елементом для лави (970 мм), більш широку останню його врізають. Рівно посередині цієї поперечини приварюють невеликий відрізок квадратного профілю з попередньо просвердленим наскрізним отвором. Його діаметр – 11 мм.
  5. Зі сталевої смуги в лещатах вигинають дві деталі — тримачі для штанги, вони повинні мати форму літери «V». Довжина її задньої її частини становить 70-80 мм, передня, для зручності, повинна трохи коротше.

Утримувачі кріплять до верху задніх опорних елементів.

М'яке сидіння

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Для виготовлення лави потрібні додаткові інструменти та матеріали:

  • ніж;
  • меблевий степлер;
  • дверні петлі;
  • обрізна дошка (ДСП);
  • арматурний пруток (10 мм);
  • листова сталь (2 мм);
  • поролон, гумова тканина.

Перший етап – вирізування з листа заготовок для сидіння та спинки. Їх розміри – 160х350 мм, 350х940 мм.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

  1. Перший елемент приварюють до частини поперечини, що розташовується біля ближньої опори.Роблять це так, щоб передній край сидіння виходив на 10 мм за межі вертикальної стійкої труби.
  2. До другої заготовки спочатку приварюють пластину зі сталі, а до неї петлю. Її приварюють до труби. Від місця з'єднання відступають 100 мм, потім кріплять два дроти, призначені для фіксації спинки в різних положеннях. Довжина кожного – 300 мм.
  3. Перший з них простягають через наскрізний отвір елемента, привареного до перекладини, потім вигинають у лещатах, надаючи форму вузької рами. Другий прут приварюють до спинки, перпендикулярно до осі тренажера. Їхнє завдання — забезпечити фіксацію при зміні положення спинки.
  4. З дерева вирізують спинку і сидіння так, щоб деталі були більшими за металеві заготовки на 5 мм. Виняток – стик пластин: там, навпаки, від них відрізають приблизно по 10 мм.

Сидіння зі спинкою загортають у поролон, який кріплять із тильного боку степлером. Потім, із заходом на утеплювач, щільно натягують прогумовану тканину, яку кріплять так само. З внутрішньої сторони дерево та метал акуратно з'єднують шурупами.

Настінний турнік-бруси

Деякі спортивні тренажери своїми руками досить легко виготовити, якщо скористатися кресленнями, якими поділилися виробники вдалих моделей. Як доказ можна привезти наступний зразок.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Список необхідного

Щоб виготовити саморобний аналог, потрібна болгарка, а також зварювання, вміння з нею поводитися. Для «тренажеробудування» знадобляться:

  • 3 труби квадратного перерізу (20 мм); довжина 550 мм;
  • 2 труби круглого перерізу (20 мм); довжина 600 мм;
  • дві круглі труби (20 мм): довжина першої 550 мм, другий – 110 мм;
  • 2 такі самі труби по 130 мм, їх призначення – вправи з вузьким хватом;
  • два відрізки (по 250 мм) труби квадратного перерізу (20 мм) для надання жорсткості конструкції;
  • утеплювачі для труб (внутрішній діаметр – 22 мм);
  • анкери: довжина 76 мм, діаметр 8 мм, по 3-5 штук на гачок;
  • смуга металу для гачків.

Виготовлення

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

  1. Спочатку зварюють раму їхнього квадратного профілю. До неї наварюють раму з круглих труб, суворо дотримуються кута 90°.
  2. Турник посилюють з обох боків квадратними куточками. До рами із квадратного профілю приварюють поперечку круглого перерізу.
  3. До неї приварюють дві короткі деталі для вузького хвату. Відстань між ними 120 мм. На відстані 170 мм від країв кінці поперечки загинають, використовуючи болгарку для глибоких пропилів. Потім місця прихоплюють зварюванням.
  4. Турник шліфують, фарбують. Всі робочі поверхні для зручності хвату постачають відрізками утеплювача для труб. Для кріплення до стіни виготовляють гачки, підсилюють їх смугами металу. До стіни їх кріплять анкерами.

Спортивні тренажери своїми руками: інвентар простий та складний

Щоб убезпечити обробку стін, елемент, що стикається з нею, радять обмотати спіненою теплоізоляцією, призначеною для труб.

Ви можете порівняти ціни на готові турники-бруси:

Спортивні тренажери своїми руками – тема, яка дає великий простір для творчості. Найпростіші варіанти заберуть мінімальну кількість часу, серйозніший інвентар вимагає такого ж підходу. Однак і в тому і в іншому випадку мету — оздоровлення, «будівництво нового тіла» — буде досягнуто рано чи трохи пізніше.

Щоб познайомитися з можливими способами створення домашніх тренажерів, краще на власні очі переконатися, які конструкції підвладні майстрам, які дбають про своє здоров'я та самопочуття. Наочний приклад – це відео:

Порядок виготовлення базових тренажерів своїми руками, важливі нюанси

Тренажери

Сучасний ритм життя майже залишає вільного часу. Проблеми зі здоров'ям через стрес, малорухливість — реальна загроза для людей, які працюють. При цьому на регулярне відвідування спортивної зали більшість не має часу, а іноді — грошей. Вихід зробити тренажери своїми руками, адже знайти півгодини на заняття в квартирі, дворі набагато простіше, ніж виділити 2-3 години на стомлюючу поїздку по місту або похід до найближчого спортклубу. Змайструвати пристрої можна з підручних матеріалів, і вони будуть такими ж ефективними, як заводські.

Переваги та недоліки самостійного виготовлення

Плюси самостійного виробництва є очевидними. Можна виготовити ті снаряди, які потрібні, підігнати їх габарити під розміри кімнати або ділянки. Для робіт підійде старий металобрухт, інші непотрібні речі, безліч яких припадає пилом в гаражах і на дачах. Набувати їх не доведеться — більшість рідних, друзів з радістю позбавляться мотлоху. З іншого боку, для виготовлення багатьох тренажерів потрібна навичка роботи зі зварюванням та зварювальний апарат. Це – фінансові витрати. Звичайно, можна знайти бюджетний агрегат на дошках оголошень або взяти напрокат у знайомих.

  • відстрочений результат – щоб отримати його, доведеться витратити чимало часу;
  • освоєння нових навичок – не виключено, що в процесі доведеться вчитися чогось, що саме собою добре, але ускладнює роботу;
  • ризик "перегоріти" – можна розгубити весь запал до того, як тренажери будуть готові.

Щоб прискорити виготовлення саморобних тренажерів варто знайти однодумців, звернутися за допомогою до друзів. Так процес піде активніше, буде менше спокуси закинути розпочате.

Підготовчий етап

Перш ніж приступати до роботи, вибирають які тренажери та спорядження помістити в кімнаті (або у дворі). Початківцям рекомендується починати з простого:

  • гантелі;
  • бруси;
  • Шведська стінка;
  • турнік;
  • штанга;
  • боксерська груша.

Такий набір займає мало місця, його легко виготовити, але він дозволить опрацювати всі основні м'язи, зміцнити серцево-судинну систему. Якщо дозволяє місце, встановлюють спортивні лави для жиму, роликові тренажери, силові рами. Їх можна розмістити не тільки в кімнаті, а й на веранді, в гаражі, або зробити критий майданчик на ділянці біля будинку. Далі прораховують габарити тренажерів та те, як розмістити їх, щоб вони один одному не заважали. Важливо враховувати, яка буде відстань між снарядами під час занять — вони не повинні перешкоджати підняттю ніг, нахилам та іншим вправам.

Схеми та креслення

Знайти в інтернеті готові креслення тренажерів не складе труднощів. У відкритому доступі є безліч варіантів як простих конструкцій, так і складних багатофункціональних снарядів. Розробляючи власне креслення або переробляючи чужий, потрібно враховувати розміри приміщення. Перед тим як розпочинати роботу, схему з паперу переносять на реальну кімнату, щоб зрозуміти, як спортивний куточок виглядатиме в реальності. Також на підлозі та стінах розмічають місця кріплень, обов'язково передбачають троси, ланцюги для страховки, вираховують, скільки місця вони займатимуть та де знаходитись.

Початківцям краще вибрати прості креслення, в яких немає безлічі деталей та складних інженерних рішень. Наприклад, степ-платформу, грушу для боксу, похилу лаву для тренування преса, бруси. Щоб зробити креслення самому, потрібно знати, з яких частин складається тренажер, як вони кріпляться та взаємодіють один з одним.

Можна розглянути тренажери в магазині та підігнати їх під свої умови або, якщо є відповідна навичка, розробити схему самостійно.

Інструкції з виготовлення найпростіших тренажерів

Деякі речі можна зробити без спеціальних розрахунків та креслень із матеріалів, які буквально валяються під ногами. Над іншими доведеться попітніти, тож варто розподілити свій час, оцінити можливості.

Степ-платформа

Найпростіший снаряд, який легко змайструвати у домашніх умовах. Для роботи знадобляться:

Лист ДСП розпилюють на 3 частини: 2 – для опор, 1 – для поверхні. Габарити перших 50 х 30 см, другий – 100 х 50 см. Опори кріплять до великої деталі за допомогою клею та шурупів. Щоб взуття не ковзало по поверхні, можна прикріпити до платформи шматок гуми.

Колесо для прокачування преса

Саморобний ролик для тренування спини та преса змайструвати складніше. Підійдуть такі матеріали:

  • колесо від дитячого візка (або схоже);
  • шматок труби з різьбленням (30 см) або качалка з дерева;
  • пара гайок;
  • ізоляційна стрічка;
  • відрізок шланга, що підходить діаметром під трубу.

Трубу (або качалку) простягають через колесо, обточивши при необхідності, або розрізають навпіл і вставляють з двох кінців, закріплюють гайками. Щоб ручки не ковзали, натягують шматки шланга, зверху обмотують ізолентою.

Штанга

Є два варіанти, як зробити своїми руками тренажери для рук – штанги та гантелі. Перший трудомісткий, але естетичніший, йому потрібні:

  • труба діаметром 30-32 мм, довжиною 1,6-1,8 м, товщина металу – від 6 мм (або кругляк – труба без отвору);
  • два болти або пластини з металу діаметром 5 см;
  • пружинні замки, які кріпляться до грифу (можна придбати готові або зробити із труби більшого діаметру);
  • суха суміш виготовлення бетонних млинців;
  • друга труба діаметром на 1–2 см більша за гриф;
  • форма для млинців (низька каструля, дно дерев'яної бочки);
  • моток дроту;
  • металевий профіль, щоб зібрати стійку.

В ідеалі гриф для штанги має важити близько 20 кг. У домашніх умовах досягти такої ваги не вийде, але чим більше вона буде, тим краще.

Спочатку роблять роздільники з болтів або пластин, які не дадуть зісковзувати млинцям. Вирізавши отвори діаметром грифа, їх приварюють на відстані 20 см від краю труби. На цих 20 см на трубі нарізають різьблення. Замки, що утримують млинці (або гайки, шматки металу), кріплять на трубу. У саморобних замках, наприклад, з гайок, просвердлюють отвори під болти, такі ж роблять у трубі. Болти вставляють у них, фіксуючи млинці.

Тепер найскладніше – виготовлення млинців. Якщо форма з дерева, її оббивають жерстю, якщо це металева ємність, просто змащують олією, на дно кладуть каркас для млинця із дроту. У середину поміщають трубу діаметром на 1-2 мм більше грифа, потім заливають суміш і кладуть шар арматури з дроту. Його утоплюють у бетоні, потім утрамбовують суміш, вирівнюють, прикривають целофаном і залишають застигати. Готові млинці покривають емаллю, щоб збільшити міцність.

Млинці одного розміру повинні мати однакову вагу, інакше у штанги буде перекіс.

Друга схема для штанги – варіант «економ». Беруть металеву трубу, щільно обмотують скотчем. Декілька пластикових пляшок (від 8 штук) наповнюють піском, металевою «дрібничкою» та іншими матеріалами, що обтяжують, обмотують скотчем або ізолентою, щоб скріпити разом, потім примотують на обидва кінці труби. Виглядає такий домашній варіант непривабливо, але м'язам все одно.

Щоб збудувати лаву для жиму штанги, потрібні:

  • 8,5 м квадратної труби зі сторонами по 50 мм та товщиною металу від 4 мм;
  • дошка завширшки 0,3 м, довжиною 1,3 м;
  • 2 металеві рогачі для утримання штанги (їх роблять з арматури, сталевих пластин тощо);
  • кріплення з металу або дерева, розміри – 9 х 4 см;
  • гровери, гайки, гвинти – по 12 штук.

З труби роблять каркас тренажера з опорами для штанги та дошки, на якій лежатиме людина. Дошку оббивають тканиною, дермантином, підклавши шар поролону, але дуже м'якою її робити не можна – шкідливо для спини. Дошка фіксується кріпленнями, у деяких місцях можна з'єднати частини труби без них – зварюванням.

Універсальна конструкція для тренування різних груп м'язів

Установка дозволяє віджиматися, підтягуватись, качати прес. Це може бути вуличний варіант, що ставлять у дворі, або домашній. Для виготовлення знадобиться:

  • кілька труб, круглих та квадратних;
  • лист ДСП;
  • поролон;
  • матеріал для оббивки.

Труби з квадратним перерізом ділять на відрізки по 40 см (2 штуки), 55 см (3 штуки), 65 см (2 штуки) та 1 відрізок у 75 см. З круглих труб роблять 1 відрізок завдовжки 75 см, 2 по 20 см та 6 штук по 15 см. Всі частини зварюють, вийде каркас із двома однаковими стійками для перекладин, опорою для ніг та сидінням. Лист ДСП, як у попередньому варіанті, оббивають м'яким матеріалом та кріплять до каркаса. Такий універсальний агрегат займає мало місця, але дозволить тренувати все тіло.

Трохи складніше зробити роликовий блочний тренажер. Для нього спочатку роблять піддон, вертикально кріплять до нього дві стійки та ролики. Потім фіксують трос, який тримає кошик з вантажем, і сам кошик. З П-профілю роблять верх силової рами, на нього ставлять 4 блоки (2 з них розміщують над кошиком).

Саму раму приварюють до основи лише після того, як налаштують хід вантажу.

Після цього роблять раму під штангу, місце для сидіння та упор. З іншого боку, збирають рухомі елементи на П-профілі, встановленому вертикально. Працює конструкція так: трос йде через блок кошика на блок із підшипником та кріпиться до труби з одного боку; з іншого він простягається через блок під сидінням, фіксується на тій частині, яка дозволяє робити жим ногами.

Боксерська груша

З усіх тренажерів груша – один із найпростіших у виконанні. Елементарний спосіб зробити її – взяти кілька звичайних мішків, засунути один в інший і наповнити дрібною тирсою (тирсою), ганчіркою або піском. Але якщо є бажання попрацювати, можна виготовити пристойний снаряд за допомогою:

  • кирзи, брезента чи шкіри;
  • капронової нитки;
  • каната;
  • ланцюги;
  • дроту;
  • кронштейну.

З щільної тканини шиють довгастий мішок від 1 до 1,3 м завдовжки, потім набивають його наповнювачем. Роблять дві форми: прямокутна – для самого мішка і дві круглі – для «денців». На шви залишають 1-3 см, у верхній круглій деталі – 5-10 см. Щоб пом'якшити грушу, зсередини її прошивають тонким шаром поролону або м'якої тканини, але це необов'язково. Вгорі мішка роблять 4 симетричні отвори. З дроту роблять кільце, з чотирьох сторін до нього кріплять шматки ланцюга однакової довжини. У готові отвори в мішку простягають цей дріт з кільцями і, загнувши край тканини, зашивають так, щоб дріт опинився всередині.

Якщо тканина недостатньо щільна, у неї вкладають мішок, і потім насипають наповнювач.

Влітку такий спортивний снаряд вішають на дерево, але краще виділити місце та прикріпити кронштейн.Вішати грушу до стелі не рекомендується, тому що її вага має бути від 40 до 80 кг, і стеля під час тренування може обвалитися. Такі тренажери для дому, як боксерська груша, роблять і менших розмірів, залежить від того, скільки місця є у розпорядженні.

Настінний турнік

Знайти його креслення в інтернеті легко, а ось зробити важче. Знадобиться володіння зварювальним апаратом, болгаркою та наступні матеріали:

  • 3 квадратні труби завдовжки 55 см, діаметром 2 см;
  • 2 круглі труби такого ж діаметра, довжиною 60 см;
  • ще 4 таких же труби, одна – 55 см, друга – 11 см та дві по 13 см;
  • два шматки квадратної труби завдовжки по 25 см;
  • дві металеві смужки для посилення гачків;
  • 6-10 анкерів діаметром 8 мм, довжиною 7,6 см.

З квадратної труби виготовляють верхню раму без передньої частини. Попереду приварюють довгу круглу трубу, ззаду вертикально — два шматки круглої та поперечину між ними, за яку турник кріпитиметься до стіни. Має вийти прямий кут, суворо 90 градусів. З двох сторін кути підсилюють короткими відрізками квадратної труби.

На передній трубі (яка і буде турником) з внутрішньої сторони приварюють два короткі відрізки для підтягування вузьким хватом. Відстань між ними – 12 см. Потім болгаркою для глибоких пропилів передню трубу з обох кінців злегка загинають до стіни. Від країв труби – по 17 см. Після того, як тренажер зроблений, його фарбують і кріплять до стіни, використовуючи гачки з анкерами. Місця хватів можна обшити, наприклад, утеплювачем для труб, але ця умова необов'язкова.

Отже, зробити тренажери у себе вдома не так вже й легко, але це набагато дешевше, ніж купувати готові моделі.Займатися можна будь-коли, не обмежуючись рамками, а якщо потрібні рекомендації тренера, достатньо включити Ютуб або почитати блоги відомих спортсменів.

Відео



Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *