Які хвороби лікує подорожник: корисні властивості та застосування

Подорожник – трава з безліччю корисних властивостей, які активно використовуються у народній медицині для лікування різних захворювань. Завдяки своїм лікарським властивостям подорожник можна застосовувати як внутрішньо, так і зовнішньо, в залежності від захворювання. Ця рослина є цінним джерелом біологічно активних речовин, які допомагають організму протистояти різним вірусним та бактеріальним інфекціям.

Серцево-судинна система та ШКТ – це основні напрямки, в яких ефективно застосовується подорожник. Щодо першої категорії захворювань, подорожник має антикоагулянтні властивості, які сприяють зниженню тромбоутворення в кровоносних судинах. Це дозволяє запобігти розвитку серцевих захворювань, таких як інфаркт та інсульт. Крім того, речовини, що містяться в подорожнику, сприяють зміцненню кровоносних судин, у тому числі капілярів, що позитивно впливає на весь організм і його роботу.

Щодо ШКТ, ця трава має антисептичні, протизапальні та обволікаючі властивості, які дозволяють застосовувати подорожник при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Він допомагає впоратися з гастритом, виразкою шлунка, гепатитом, колітом, проблемами кишечника та іншими розладами травлення. Подорожник здатний пом'якшувати слизову оболонку та усувати запалення, що допомагає відновити та нормалізувати роботу ШКТ.

Ім'я хворобиПодорожник
ЗастудаПрискорює процес одужання
КашельЗнімає запалення та полегшує відхаркування
ЛупатьПоліпшує стан шкіри голови
Шлунково-кишкові розладиЗнімає запалення, знеболює, покращує травлення
ОпікиПрискорює процес загоєння, знімає запалення

Лушпиння насіння подорожника застосовують при лікуванні розладів шлунково-кишкового тракту (коліти, діареї, дисбактеріози, запори).

Навіщо п'ють відвар подорожника?

Для лікування інфекційно-запальних захворювань органів дихання, у т.ч. год. риніти, тонзилофарингіти, бронхіти, пневмонії, кашлюк.

Які органи лікує подорожник?

Листя подорожника мають протизапальну, болезаспокійливу дію при захворюваннях. дихальних органів, порушеннях травних органів (проноси, катар шлунково-кишкового тракту).

Які хвороби можна лікувати подорожником?

Захворювання дихальних шляхів (бронхіти, кашлюк, пневмосклероз, туберкульоз легень), шлунково-кишкові захворювання (гастрити зі зниженою кислотністю, виразка). хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, ентерити та ентероколіти) – у складі комплексної терапії. Зовнішньо застосовують як ранозагоювальний засіб.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *