Звідки пішла традиція обмінюватися обручками на весіллі?

Традиція обмінюватися обручками сягає своїм корінням в далекі часи, коли наречені на знак любові і відданості дарували один одному символічні обручки, сплетені з пеньки або тростини. Вони стали прообразом сучасних обручок.

Обручки – винахід єгиптян. Вони зробили прикрасу символом любові та вірності подружжя. Носили зазвичай на безіменному пальці лівої руки.

У іудеїв кільце прийшло на зміну звичаю вручати нареченій монетку запорука того, що чоловік зобов'язаний взяти на себе всі фінансові проблеми дружини. Римляни вручали своїм дружинам обручки з печаткою. Це означало, що жінка береться ділити з чоловіком усі обов'язки та допускається на рівних до управління господарством.

Вперше вони з'явилися п'ять тисячоліть тому у Стародавньому Єгипті. Там вважали коло символом вічності, оскільки не має ні початку, ні кінця. Вже в ті далекі часи обручку було прийнято носити на безіменному пальці.