Як працює термінал для оплати карткою: принципи роботи та обробка платежів

У світі купівлі безготівковими коштами стали повсякденною реальністю. Набагато зручніше заплатити карткою у магазині чи ресторані, не витрачаючи час на пошук решти. Важливу роль цьому процесі грають термінали оплати карткою, які дають можливість здійснювати платежі одним дотиком.

Робота терміналу для оплати карткою ґрунтується на використанні технології безконтактної оплати. Це означає, що для проведення платежу досить просто піднести картку до терміналу і сума купівлі буде автоматично списана з банківського рахунку. Основною перевагою такої системи є швидкість та зручність оплати, а також відсутність необхідності вводити пін-код чи підписувати квитанцію.

Сам термінал є електронним пристроєм, який складається з декількох компонентів. Головна його частина – це зчитувач карток, який обробляє інформацію з магнітної смуги або мікрофішки на карті. Також у терміналі є дисплей, який відображає інформацію про суму покупки та прохання піднести карту до зчитувача. Для проведення платежу необхідно використовувати спеціальні картки, які підтримують безконтактну технологію оплати.

Як працює термінал для оплати карткою
КрокДія
1Покупець підносить картку до терміналу
2Термінал читає інформацію з магнітної смуги або мікрочіпа на карті
3Термінал перевіряє можливість проведення транзакції (достатність коштів, блокування тощо).
4Термінал відображає інформацію про суму покупки та вимагає підтвердження від покупця
5Покупець вводить PIN-код (якщо потрібно) або додаткові дані (наприклад, CVC-код) для підтвердження транзакції
6Термінал передає інформацію про транзакцію на процесинговий центр
7Процесинговий центр перевіряє дані та передає їх на банк-емітент картки
8Банк-емітент картки виконує додаткову перевірку та приймає рішення про проведення або відхилення транзакції
9Рішення про проведення чи відхилення транзакції передається назад через процесинговий центр до терміналу
10Термінал відображає інформацію про успішну або неуспішну транзакцію
11Якщо транзакція успішна, термінал друкує чек та пропонує покупцеві отримати його
12Покупець отримує картку і, за потреби, чек

Коли клієнт вставляє або прикладає до нього свою банківську картку (з магнітною смугою, з чипом або безконтактну), пристрій зчитує всі необхідні дані для проведення. оплати. Потім термінал з'єднується із платіжним провайдером або банком для подальшої обробки транзакції.

Як користуватися терміналом оплати карткою покрокова інструкція?

Як користуватися автономним терміналом для оплати банківськими картами

1. Продавець вводить необхідну для оплати суму на терміналі.
  2. Покупець вставляє або прикладає картку до терміналу, підносить смартфон або інший пристрій з платіжним модулем.
  3. Термінал надсилає запит до банку. …
  4. Термінал друкує чек.

Як здійснюється оплата через термінал?

В момент оплати картою відбувається ланцюжок дій:

1. Покупець прикладає картку до терміналу.
  2. Термінал передає інформацію банку-еквайєру.
  3. Банк-еквайєр запитує інформацію у платіжної системи.
  4. Платіжна система перенаправляє запит у банк-емітент – банк, який випустив картку.

Що потрібно для того, щоб поставити термінал оплати?

Все, що потрібно для цього – відкрити в будь-якому банку розрахунковий рахунок та подати до фінансової організації спеціальну заявку, супроводживши її встановленим пакетом документів. Для встановлення терміналу підприємець повинен укласти з банком договір про еквайрингові послуги.