Який місяць найкращий для обрізання туї? Гід за правильним часом стрижки

Туя – це вічнозелене дерево, яке чудово підходить для озеленення садів та створення живоплотів. Однак, щоб вони виглядали акуратно і здорово, регулярне обрізання туї є неминучим.

Ключовий момент в обрізці туї – вибір часу, ідеального для процесу. Якщо обрізати її у невідповідний час, може виникнути ризик захворювання, пошкодження або навіть загибелі рослини. Тому потрібно знати оптимальні місяці для цієї процедури.

Оптимальний час для обрізки туї – це весна та кінець літа. Весняна обрізка сприяє активному зростанню та формуванню молодих пагонів, а кінець літа дозволяє дереву підготуватися до зими та зміцнити імунітет. Важливо пам'ятати, що обрізання туї не рекомендується проводити в спекотний літній період, коли рослина переживатиме через високі температури і може отримати серйозні пошкодження.

В якому місяці краще обрізати туї
МісяцьОпис
КвітеньКращий місяць для формувального обрізання туї
ТравеньЩе допустимий місяць для формувального обрізання туї
ЧервеньМісяць, коли вже не рекомендується обрізання туї

Численні фахівці радять робити обрізання в червніколи вже добре видно молоді прирости. При цьому обов'язково потрібно прибрати хворі та сухі гілочки і розбавити крону.20 Грудня. 2019 р.

Коли краще обрізати туї навесні чи восени?

Ту стрижуть для покращення її розвитку не менше двох разів на рік: з приходом весни та наприкінці літа – восени, до настання холодів.

Коли не можна стригти туї?

Для формування крони необхідно підібрати потрібний день. Не можна стригти тую у вологий, дощовий день: це сприяє зараженню рослини грибками через рану – місце зрізу

Чи можна стригти ту в липні?

Обрізання дорослих рослин проводять у будь-який час. Головне, щоб середньодобовий температурний показник не опускався нижче за +4º С. На початку квітня рослину оглядають, видаляють пошкоджені гілки, проріджують запущену крону.

Як правильно обрізати старі туї?

Рекомендується обрізати бічні паростки на половину їх довжини, видалити сухі, хворі та пошкоджені. Якщо рослина має густу крону, її слід прорідити. Для цього вирізають частину гілок, що дозволить повітря краще циркулювати. Фахівці радять проводити обрізання старої рослини частинами, не більш як на третину обсягу.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *